fbpx

таг: намера

Барселона ќе го тужи Де Јонг, земал преголема плата

0
Барселона има намера да го тужи Френки де Јонг за договорот кој тој го доби од претходното раководство. Барселона, ова лето, потроши многу...

Кина воведува санкции против Ненси Пелоси

0
Пекинг има намера да воведе санкции против претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, јавуваат медиумите во регионот. ...

Британија смета дека Русија сака да ја освои цела Украина

0
Русија има намера да ја заземе цела Украина, но руската армија не успеа да го...

Борел: ЕУ не гледа причина за евакуација на своите дипломати од...

0
ЕУ нема намера да ги евакуира семејствата на своите дипломати од Украина бидејќи не гледа...

Ирвинг нема намера да се вакцинира

0
Кајри Ирвинг нема намера да се вакцинира против коронавирусот. Ирвинг ставот го потврдил по натпреварот со Кливленд Кавалирс. Ирвинг, поради законите во државата...

ФОТО: Барселона има приоритет, купува играч на Јувентус

0
Барселона има намера по секоја цена да го купи од Јувентус дефанзивецот Матијс Де Лихт, ова го тврдат медиуми од Италија и Шпанија....

Овие работи никако не смеете да ги подарите за Нова Година,...

0
Иако можеби имате добра намера, сепак постојат предмети за кои се веруваме дека не треба да ги подарувате. Некои од нив привлекуваат...

Овие работи никако не смеете да ги подарите за Нова Година,...

0
Иако можеби имате добра намера, сепак постојат предмети за кои се веруваме дека не треба да ги подарувате. Некои од нив привлекуваат...

Миура не запира и на 54. години – Ме бараат осум...

0
Легендарниот 54-годишен јапонски фудбалер Казујоши Миура објави дека нема намера да ја заврши својата кариера, наведувајќи оти за неговите услуги на теренот сè...

Русија и Америка планираат заедничка МИСИЈА НА ВЕНЕРА

0
Русија и САД ја потврдија својата намера да организираат заедничка мисија на Венера, изјави генералниот...