fbpx

таг: Намерата

Џонсон се откажа од кандидатурата за премиер на Велика Британија, Сунак...

0
Поранешниот британски премиер Борис Џонсон се откажа од намерата повторно да се кандидира за лидер на Конзервативната партија и премиер, по...

ПСЖ купува дефанзивец од Лајпциг

0
Францускиот првак ПСЖ не се откажува од намерата да доведе уште едно квалитетно засилување во одбраната. Сепак,...

Халкидики: Хотелиерите подготвени на туристите да им платат 50 отсто од...

0
Намерата 50 отсто од трошоците за ПЦР тестовите за туристите чија дестинација е Халкидики да бидат покриени од членовите на Сојузот на хотелиери...