таг: намали

ЕУ не треба да ги следи САД или Кина за Тајван

0
Европа мора да ја намали својата зависност од Америка и да избегне вовлекување во судир помеѓу Кина и САД околу Тајван,...

Намален е буџетот за скрининг на рак на грлото на матката,...

0
Владата го намали буџетот за Програмата за рана детекција на малигни заболувања за 2023 година за два милиони денари во однос на 2022...

Наместо во спалната соба, Американец спие во плакар за да заштеди...

0
За да ги намали трошоците и да заштеди пари, американскиот државјанин Тод Мориарти користи контроверзни трикови. Неговата приказна ја објави The Sun. ...

Невакцинираните фудбалери на Баер Минхен ќе добијат намалување на платите

0
Бундеслигашот Баерн Минхен одлучи да им ги намали месечните примања на своите фудбалери, кои одбија да се вакцинираат против коронавирусот и поради тоа...

Триумф на Хамилтон на трката за ГН на Бразил

0
Луис Хамилтон ја намали предноста на Макс Верстапен во генералниот пласман на 14 поени откако денеска триумфираше на ГН на Бразил. Британецот стартуваше...

Фити: Благо зголемување на даноците за да се спречи финансиска нестабилност

0
Владата да намали со трошење, сега не е време за купување на автомобили, мебел и останати непродуктивни...

Фајзер ја намалува испораката на вакцини во Европа

0
Фармацевтскиот гигант Фајзер привремено ќе ги намали испораките на вакцини во Европа, објави норвешкиот институт за јавно...

Светска банка ја намали глобалната прогноза за 2021 година

0
Светска банка ги намали своите перспективи за глобалната економија и предупреди дека ситуацијата може да се влоши ако инфекциите со Ковид-19...

Во Кина 12-годишни деца ќе одговараат за тешки кривични дела

0
Кина ја намали старосната граница за кривична одговорност за тешки дела од 14 на 12 години во обид да го намали малолетничкиот...