fbpx

таг: наложи

По бранот протести Судот во Холандија ѝ наложи на владата да...

0
Холандскиот суд денеска ѝ наложи на владата веднаш да го укине ноќниот полициски час воведен со цел...

Врховниот суд на Пакистан го ослободи осудениот за убиството на новинарот...

0
Пакистанскиот Врховен суд денеска наложи ослободување од затвор на терористот Ахмед Омар Саид Шеик, кој во 2002 година беше осуден за киднапирање и...