fbpx

таг: наиде

ФОТО: НАСА наиде на неочекуван објект на Марс

0
Американската вселенска агенција НАСА наиде на „неочекуван“ светол објект на Марс. Нивниот Rover Perseverance снимил предмет налик на метална фолија за...