fbpx

таг: назначи

Турскиот претседател именуваше нов министер за правда

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го назначи Бекир Бозадаг (56), член на владејачката АК Партија,...

Хрватска има нов селектор на кошаркарската репрезентација

0
Хрватската кошаркарска федерација го назначи денеска Дамир Мулаомеровиќ за нов селектор на националниот тим, на местото на Вељко Мршиќ со кого изминатиот викенд...

Ал Сад преку соопштение се огласи околу заминувањето на Чави

0
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона го назначи Серхи за привремен тренер, кој ќе работи со првиот тим додека не биде назначен нов кормилар на...

Бугарија доби привремена влада на чело со Стефан Јанев, изборите закажани...

0
Претседателот на Бугарија Румен Радев со декрет назначи привремена влада, која од утре ќе почне со работа. ...