таг: назначени

Полската проевропска влада отповикува 50 амбасадори назначени од претходната, десничарска влада

0
Новата влада на Полска објави одлука за повлекување 50 амбасадори назначени од претходната, десничарска влада, пренесува МИА. Како што соопшти...