таг: Над

Српската полиција ги блокира косовските автобуси на границата со Хрватска

0
Над 300 државјани на Косово од полноќ се блокирани во Србија, соопшти Канцеларијата на Косово во Србија. Секретарот на Канцеларијата...

2/3 од пациентите со епилепсија се добро контролирани со лекови против...

0
Се проценува дека над 50 милиони луѓе ширум светот боледуваат од различни форми на епилепсија, што ја прави една од најчестите невролошки болести...

Над половина од возрасните во Македонија имаат прекумерна тежина

0
Над половина од возрасните граѓани во земјава имаат прекумерна тежина, а подебели во регионот се само Хрватите, покажува анализата на статистичкиот портал „Ландгеист“,...

ОН: Од почетокот на конфликтот, во Појасот Газа над 650.000 луѓе...

0
Од почетокот на конфликтот, над 650.000 луѓе останаа без покрив над главата во Појасот Газа, додека 1,9 милиони се раселени, соопшти Канцеларијата на...

Над 3.600 деца се имунизирани дома или им се закажани термини...

0
Над 3,600 деца се вакцинирани во нивните домови или им е закажан термин за вакцинација и се поделени над 7.500 информативни материјали, во...

Над 3.600 деца вакцинирани или им е закажан термин преку кампањата...

0
Над 3.600 деца се вакцинирани во нивните домови или им е закажан термин за вакцинација во рамки на заедничката кампања „Од врата до...

Зеленска предупреди на „смртна опасност“ доколку престане помошта од Западот

0
„Смртна опасност“ ќе виси над Украина доколку Западот ја повлече финансиската помош за отпорот против силите на рускиот претседател Владимир Путин, предупреди првата...

Фалсификуваните евра внесени во Косово се печатени во Македонија

0
Специјалното обвинителство на Република Косово, по запленувањето на над 85 илјади фалсификувани евра во кованици од по две евра минатиот вторник,...

Над 950 деца кои ги пропуштиле рутинските вакцини се имунизирани во...

0
Над 950 деца досега се вакцинирани во нивните домови или им е закажан термин за вакцинација со пропуштени рутински вакцини и се поделени...

(ВИДЕО) Еруптираше вулканот Етна

0
Вулканот Етна еруптираше синоќа и исфрли пепел и лава над италијанскиот...