fbpx

таг: Над

Еден мртов во експлозија во воена фабрика во Бугарија

0
Силен татнеж и чад над фабриката на Арсенал кај Казанлак ги крена на нозе полицијата,...

Проектил прелета над Јапонија, тревога во воздухопловството

0
Балистичка ракета истрелана од Северна Кореја прелета над небото над Јапонија и ги натера јапонските...

Ердоган: Од 2016 од Турција во Сирија се вратиле над 500.000...

0
Над половина милион од вкупно 3,7 милиони Сиријци, кои се привремено прифатени од Турција, од 2016 година досега се вратени...

Киев: Повеќе од 5.000 руски војници се опколени во градот Лиман,...

0
Над 5.000 руски војници се опколени во градот Лиман, регионот Доњецк во Украина. Ова го...

Русите го наполнија небото со авиони за да избегнат мобилизација

0
Над 1.300 лица се уапсени за време на протестите во Русија, по одлуката на Путин...

Сатон со една реченица го опиша она што се случуваше на...

0
Победата на Манчестер Јунајтед над Ливерпул донесе долго посакувана радост меѓу фановите на „црвените ѓаволи“, но и...

Меси нема намера да се врати во Барселона

0
Барселона летово купува над своите можности, но тоа не значи дека планира да престане. Неодамна претседателот на...

Ова се 24-те најинтелигентни луѓе кои чекореле по светот: Најголемите генијалци...

0
Секој над 140 се смета за генијалец… Интелигенцијата може да се мери на различни начини. Некои веруваат во тестови за интелигенција,...

Месечината „јагода“ го осветли небото над Грција

0
Месечината „Јагода“ беше снимена над грчката престолнина Атина. Оваа година е втората Супер Месечина. Феноменот се забележува кога орбитата на нашиот природен...

Битката за Донбас продолжува и денеска, Северодоњецк отсечен

0
Украинските власти велат дека руските сили сега имаат контрола над поголемиот дел од Северодонецк, откако...