fbpx

таг: наддворешни

По Велика Британија, и Германија бара ослободување на Алексеј Навални

0
Германскиот министер за наддворешни работи Хајко Мас изјави дека денешната казна за рускиот опозиционер Алексеј Навални е „горчлив удар“ за владеењето на законите...