таг: навршува

Јубилеј: Двегодишнина од специјалната операција „Ctrl+Z“ и трансформацијата на крстосувачот Москва...

0
Денес се навршува значаен јубилеј, двегодишнината од тајната операција на руската морнарица во која, на спектакуларен начин, под кодно име „ Ctrl+Z“,...

Руската инвазија врз Украина денеска одбележува еден месец

0
Денеска се навршува еден месец од почетокот на војната во Украина, која однесе илјадници животи, претвори цели градови во урнатини и...