fbpx

таг: навршуваат

15 години од последниот концерт на Тоше Проески

0
Денеска се навршуваат 15 години од последниот концерт на македонската ѕвезда Тоше Проески. Последниот концерт се одржа на Градскиот стадион, а на...

САД денеска одбележуваат 21 година од нападите на 11 септември

0
Денеска се навршуваат 21 година од киднапирањето на четири патнички авиони од страна на исламски терористи во САД и најголемите терористички напади во...

Четириесет години од смртта на Боб Марли, кралот на реге музиката

0
Денеска се навршуваат 40 години од смртта на „кралот“ на реге музиката, Боб Марли, ѕвезда од државите од третиот свет која, како...

ФОТО: Лестер Бо Мекејлебм не ја заборавил Македонија и македонскиот дрес

0
За неколку месеци се навршуваат десет години од историскиот настап на македонската кошаркарска репрезентација на Европското првенство...

Две години од трагедијата: Сестрата со солзи се потсети на фудбалерот...

0
Денеска се навршуваат две години од смртта на фудбалерот Емилијано Сала, а неговото семејство се уште чека одговори за тоа како починал. ...

Пет години од смртта на музичкиот гениј Дејвид Боуви: Можеби го...

0
Овој 10-ти јануари навршуваат пет години од смртта на Дејвид Боуви. Неговата музика и неговиот стил остануваат незаборавени засекогаш, пишува DW. ...