fbpx

таг: навики

Познат гуру открива тајна за среќа, долговечност и благосостојба: Ако ги...

0
Овие 5 навики ќе ви го променат животот! Познатиот индиски гуру и застапник на алтернативната ајурведска медицина, Дипак Чопра, објаснува дека...

Кои се омилените јадења на светските лидери?

0
 Човечките навики во исхраната може да покажат склоност кон луксуз, екстраваганција или пак, обратно – едноставност, приземност и скромност. Некои пак, одат...

Овие три навики се лоши и поради нив постојано сте уморни

0
Дознајте ги трите најлоши навики поради кои од ден на ден се чувствувате поспано и безволно. Се храните нездраво и јадете...

Необични обичаи ширум светот кои мора да ги знаете за да...

0
Одредени обичаи и навики на луѓето од земјите ширум светот кои сакате да ги посетите треба да ги знаете, за да не се...

Дневен хороскоп за 15 април: Останете фокусирани на своите цели

0
Овен Вашите навики – штетни или не – ќе одиграат голема улога при донесувањето на одлуките. Имате потреба да работите повеќе нешта...