таг: навеле

Ова е најупорниот хороскопски знак кој може да издржи се и...

0
МНОГУ веројатно би ги навеле тврдоглавите и упорни знаци како Овен или Бик како најупорни, но тие сепак не се на самиот врв...

Ново откритие: Ајкулите го користат магнетното поле на Земјата како средство...

0
Истражувачите навеле дека нивните лабораториски експерименти ги потврдиле долгорочните шпекулации дека ајкулите ги користат магнетните полиња за помош со навигацијата, односно како...