таг: наведува

Руските сили извршија исклучително интензивен воздушен напад врз Киев, велат локалните...

0
Руските сили рано утрово извршија, како што се наведува, исклучително интензивен воздушен напад врз Киев, користејќи беспилотни летала и крстосувачки, а...

Милан го напушта „Сан Сиро“, ќе изгради свој нов стадион

0
Bo денешното издание „газета дело Спорт“, се наведува дека Милан и Интер со години работеа на проектот за изградба на нов заеднички стадион,...

Британските разузнавачи тврдат дека се намалува поддршката на Русите за војната...

0
Британското Министерство за одбрана во најновиот извештај наведува дека во Русија опаѓа поддршката за војната...

(ВИДЕО) Цел државен врв на Австрија затекнат на журка! Се пишуваат...

0
Имено, ФПО наведува дека канцеларот, Александар Шаленберг, како и други политичари, по учеството во хуманитарната емисија на јавниот сервис ОРФ „Светлина...

Полицијата после 60 години откри кој ја убил малата Кенди Роџерс

0
Во соопштението на полицијата се наведува дека Џон Реиф Хоф се самоубил на 32-годишна возраст, во далечната 1970 година, но неговата...

АИ: „невиден“ напад врз слободата на изразување за време на пандемијата

0
Амнести Интернешнл наведува дека Кина, Русија и многу други земји воведоа „угнетувачки закони“ што го...

Починала на бензинска пумпа на автопатот кај Велес: Докторката која прва...

0
Јулија Партенко почина на 38-годишна возраст, а како што наведува велешкиот портал „ТиРековМиРече“, несреќниот настан се случил во близина на бензинска пумпа кај...