fbpx

таг: Набљудувачите

ОБСЕ нотира зголемено прекршување на примирјето во Украина

0
Набљудувачите на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) денеска соопштија дека забележале „спектакуларно...