таг: Наближува

Месечината добива сопствена временска зона

0
Како што се наближува враќањето на луѓето на Месечината и реализацијата на амбициозниот...

Три хороскопски знаци ќе го имаат најубавиот Ден на вљубените

0
Се наближува најромантичниот ден во годината, а овој Ден на вљубените ќе биде особено среќен за некои луѓе. Според астролозите, три хороскопски знаци...

Објавено како докторите одлучиле за визата на Ѓоковиќ: Сега сè е...

0
Минуваат часови, а во Мелбурн се наближува судењето на Новак Ѓоковиќ, кое ќе се одржи вечерва точно на полноќ. За тоа време српскиот...

Две имиња остануваат во трката за „Златната топка“, скок на Салах...

0
Се наближува 29 ноември кога ќе биде познат добитникот на престижната „Златна топка“ за најдобар фудбалер во 2021 година. Конкуренцијата како и...

Охрид и Струга стравуваат за туризмот

0
Како се наближува вообичаениот старт на сезоната, од туристичкиот сектор во Охрид и Струга се сè поголеми песимисти дека работите ќе бидат подобри...

ФБИ предупреди за нови вооружени протести во Вашингтон

0
Како наближува инаугурацијата на 20-ти јануари на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден се зголемува и обезбедувањето во Вашингтон. Ова повеќе поради предупредувањето од...

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Барса 1,45, Бенфика 1,30 и...

0
Наближува крајот на годината, но топката не престанува да се тркала. Особено се активни на островот, а има и Шпанци и Португалци. ...

Хороскопски знаци кои ги очекува навистина тежок јануари – Дали и...

0
Наближува и крајот на годината, а со него доаѓаат и нови предизвици, односно новата година. Некои хороскопски знаци нема да почувствуваат големи...