fbpx

таг: му

Тројца кандидати за заменик на Алегри во Јуве

0
На Масимилијано Алегри сериозно му се „тресе“ клупата во Јувентус. После слабиот старт на клубот, и најслабиот почеток во ЛШ во историјата, Алегри...

САД подготвени да одобрат продажба на оружје за Тајван во вредност...

0
Американската администрација е подготвена на Тајван да му продаде оружје во вредност од над една милијарда долари, бидејќи тензиите меѓу САД...

Ајкула нападнала 10 годишник на Флорида, морале да му ја ампутираат...

0
На 10-годишно момче му била ампутирана ногата под коленото откако го нападнала џиновска бик-ајкула на...

ПРОКЛЕTСТВОТО НА СЕМЕЈСТВОТО ГУЧИ: Убиства, даночно затајување, злоупотреби и затворање 

0
За се што му се случи на семејството Гучи се виновни големите пари. Во желбата престижот и богатството да им припаднат, секој член...

Реал Мадрид најде замена за Бензема, поделени навивачите

0
На Реал Мадрид му е потребна замена за Лука Јовиќ и играч кој треба да го растерети Карим Бензема. Advertisements ...

Часовник на Хитлер продаден за четири милиони долари

0
Рачен часовник што му припаѓал на лидерот на нацистичка Германија, фирерот Адолф Хитлер, е продаден на наддавање во САД за четири милиони долари....

Пет работи што можете да ги научите од милионерите

0
Никому не му е лесен животот, без разлика дали има пари или нема. Меѓутоа, богатите луѓе и милионерите имаат различни проблеми. Еве...

Се продава јахтата на Дејвид Боуви

0
Јахта што некогаш му припаѓала на англискиот пејач, текстописец и глумец Дејвид Боуви е понудена на продажба. Првичната цена е 4,85 милиони евра...

Скршен сум од болка поради пукањето во училиштето во Тексас, вели...

0
Папата Франциск денеска рече дека срцето му е скршено од болка поради оружениот напад во училиште во Тексас во кој загинаа...

Путин до Макрон – Престанете да испраќате оружје во Украина

0
Западот треба да престане да испраќа оружје во Украина, му рекол рускиот претседател Владимир Путин на неговиот француски колега Емануел Макрон...