fbpx

таг: мускул

Навики кои го зајакнуваат срцето по 50-тата година – променете ја...

0
Вашето срце е мускул, што значи дека природно слабее со текот на времето. Исхраната може да ви помогне да го забавите тоа. Постојат...

Атлетико Мадрид најави пауза за Гризман

0
Антоан Гризман заработил повреда на мускул на ногата за време на градското дерби со Реал Мадрид и ќе мора на принудна пауза, потврди...

Барселона извесен период без повредениот Де Јонг

0
Фудбалерот на Барселона, Френки де Јонг, го повреди бутниот мускул на десната нога на дерби натпреварот против Реал Мадрид, соопшти денеска каталонскиот клуб....