таг: мото

Зошто не e добро да се „печете“ на плажа

0
За некои луѓе летното мото „сончево е, покажи се“ е дел од годишниот ритуал на уживање во топлината и гледање на движењето на...

(ВИДЕО) Мотоциклист прегази колега на трката во Австралија

0
На трката во Австралија од Мото 2 серијата видовме еден страшен инцидент кој за среќа...

Светски ден на ветеринарната професија – За здрави животни се потребни...

0
„За здрави животни се потребни здрави застапници“ е годинашното мото на Светскиот ден на ветеринарната професија, што денеска се одбележува и...

Фабио Квартареро е нов светски шампион во МОТО ГП

0
Фабио Квартараро е нов светски шампион во Мото ГП. Мотоциклистот на Јамаха математички ја обезбеди титулата на две трки до крајот. Тој воедно...

Шпанецот катапултираше: Тежок пад на Марко Маркез во Асен (ВИДЕО)

0
Возачите во категоријата Мото ГП денес го одржаа својот втор тренинг пред трката во Асен. Пред вториот тренинг во Асен врнеше...

Со мото протест се бара правда за Гоце – револт поради...

0
Денеска напладне почна мото протестот против неказнивоста за сторителите на тешки дела во сообраќајот, конкретно условна казна за Васил Чорбаџиев, судски прогласен...