таг: мотоциклист

Првиот мотоциклист кој извозел круг на „Сепанг“ под 2 минути

0
Хорхе Мартин стана првиот мотоциклист во историјата кој извозел круг на патеката „Сепанг“ под 1:58 минути. Така...

Прва жртва на релито Дакар, француски мотоциклист почина на пат кон...

0
Францускиот мотоциклист Пјер Шерпан кој во седмата етапа на релито Дакар доживеа тешка несреќа, почина за време на транспортирањето од болницата во...

Глупост на година: Предвреме почна да ја слави победата, па не...

0
Бразилскиот мотоциклист Андре Верисимо ја направи најголемата можна глупост, откако на трка во Бразил, тргна предвреме да слави на стартно-целната рамнина, па ривалите...