таг: Москва

(ВИДЕО) Полицијата тепа и апси демонстранти во Москва

0
Во тек се мирни собири во Москва во знак на комеморација на Алексеј Навални, чиј живот згасна на 16 февруари во казнената колонија...

МПЦ во Бермудскиот триаголник на Кремљ

0
Со или без деташирани свештеници од Москва, Руската православна црква, експонент на путиновската агресивна политика, си има свои „почесни конзули“ во...

Русија се повлече од договорот за нуклеарно оружје

0
Рускиот парламент го заврши гласањето за законот со кој Москва се повлекува од...

САД соодветно ќе одговори на руското протерување дипломати

0
Американската амбасада во Москва го отфрли „неиспровоцираното протерување“ на двајца дипломати од Русија,...

Москва го затвори воздушниот простор поради опасност од напади со дронови

0
Трите најголеми аеродроми во главниот град Русија, Москва од рано утрово го прекинаа полетувањето и приемот на авионите кои пристигнуваат, објави...

Дрон соборен над Москва, оштетена една зграда во центарот на градот

0
Силите за противвоздушна одбрана собориле украинскo беспилотно летало над Москва утрово, соопштија руските...

Голема експлозија во фабрика во Москва

0
Во експлозија во индустриска фабрика североисточно од Москва повредени се 25...

Москва нападната со дронови – Русија ја обвини Украина

0
Напад со дронови на Москва во кој се оштетени две згради...

Русите поделени меѓу Пригожин и Путин – рускиот претседател загрижен додека...

0
Маршот на Евгениј Пригожин кон Москва можеби е прекинат, но две недели подоцна Кремљ сè уште се одмотува од ракавицата фрлена...

Заврши посетата на Си Џинпинг на Москва

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг ја заврши државната посета на Москва и утрово ја...