таг: морско

(ВИДЕО) Фосилни остатоци на огромно морско чудовиште пронајдени во Англија

0
Фосилизираниот череп на џиновско морско чудовиште е ископан од карпите на Дорсет, на таканаречениот брег Јура, јавува Би-Би-Си. Тоа е череп...