таг: морскиот

ЕКСПЕРТИТЕ ЗАГРИЖЕНИ: Антарктикот остана без големо количество мраз, последиците од „Ел...

0
реклама Нивото на морскиот мраз на Антарктикот минатиот месец достигна рекордно ниско ниво, објави...

Спасени 97 мигранти и уапсени четворица криумчари во близина на грчкиот...

0
Во морскиот дел североисточно од островот Кеа, што се наоѓа во близина на Атина, грчката крајбрежна служба вчера спасила 97 мигранти,...

Продолжува потрагата на Халкидики по двајцата исчезнати, веројатно македонски државјани

0
Без резултат е досегашната потрага во текот на ноќта во морскиот дел на првиот крак на Халкидики, по двајцата исчезнати, веројатно...

Повторно нов земјотрес во соседството: Тлото не мирува во оваа држава...

0
Во морскиот дел меѓу грчките острово Крит и Касос, утрово беше регистриран земјотрес со јачина од 4.5 степени, според податоците од Геодинамичкиот институт...