таг: морнарица

Влијанието на зголемениот број украински напади со дронови на руска територија,...

0
Командантот на украинската морнарица, Олекси Неижпапа, неодамна, како што објави ЦИВИЛ МЕДИА,  изјави дека состојбата на бојното поле ќе беше многу поинаква...

Командантот на украинската морнарица: Кијив би победил побрзо ако има дозвола...

0
Командантот на украинската морнарица, Олекси Неижпапа изјави дека состојбата на војната ќе беше многу поинаква доколку сојузниците не му дадоа ограничувања на Кијив...

Оставка на шефот на германската морнарица по спорните изјави за Украина

0
Шефот на германската морнарица, вицеадмиралот Кај-Ахим Шонбах, поднесе оставка по контроверзните изјави за кризата во Украина, објави портпаролот на Министерството за...

ВИДЕО: Американската морнарица активираше бомба во океан, експлозијата предизвика земјотрес

0
Американската морнарица изведувајќи вежба, активираше бомба во океан, по што имаше силна експлозија, пренесува американскиот ,,Нејви“. Експлозијата која ја изведе американската морнарица,...

Потона најголемиот брод на иранската морнарица, екипажот навреме евакуиран

0
Најголемиот брод на Иранската воена морнарица потона во Оманскиот Залив откако се запалил под сѐ уште неразјаснети...

Офицерка на Кралската морнарица снимала секс-сцени со колега во тајна нуклеарна...

0
Офицерка на кралската морнарица била фатена како снима секс сцени со своето момче во строго тајна нуклеарна база. Според извештаите на британските...

Иранската морнарца за врме на воената вежба забележала неидентификувана подморница

0
Иранската морнарица соопшти дека забележала неидентификувана подморница во близина каде одржува воени вежби во Омански Залив. Подморницата се оддалечила откако иранската армија...