таг: мораа

Воз се запали во тунел во Тирол, стотици патници евакуирани

0
Неколку стотини патници мораа да бидат евакуирани од воз кој се запали во...

Само 45 странски туристи го посетиле Бали во 2021 година наспроти...

0
Популарните дестинации мораа да се справат со значителен пад на туристи во контекст на пандемијата на коронавирус. Сепак, малкумина од нив беа потешко...

Вардар потешко од очекувањата триумфираше над Металург

0
Ракометарите на Вардар против Металург мораа добро да се намачат за да стигнат до планираните бодови и победа од (38:30). Металург беше...