fbpx

таг: „Монокл“

„Монокл“: Копенхаген е најубав град за 2021 година

0
Списанието „Монокл“ го прогласи главниот град на Данска, Копенхаген – за најубав град за живеење за оваа година. Пандемијата на Ковид-19, се вели,...