таг: момче

Ријана се породи!

0
реклама Пејачката Ријана роди момче – нејзиното второ дете со раперот АСАП Роки. Според...

Четиригодишно момче стана најмладиот член на Менса: Брои до 100 на...

0
Момче кое се научило да чита на две години стана најмладиот член на британската Менса. Четиригодишниот Теди Хобс може да брои до 100...

9-годишно дете на плажа пронашло заб од праисториска ајкула

0
9-годишно момче пронашло заб од праисториска ајкула на плажа во Мериленд. Моли Сампсон била кај роднините кога го пронашла античкиот заб. Таа е...

Момче родено на 11.11.2011 година во 11:11 часот денеска слави 11...

0
Момче родено во 11.11 часот на 11.11.2011 година, денес наполни 11 години. Ученикот Даниел Саундерс од гратчето Бишоп Стортфорд во Англија денеска...

Се преправал дека е мртов дури 321 ден и снимал се...

0
ЏОШ Нали, момче од Кентаки, 321 ден се преправаше дека е мртов и се снимаше на TikTok, а големата желба му се исполни...

Ајкула нападнала 10 годишник на Флорида, морале да му ја ампутираат...

0
На 10-годишно момче му била ампутирана ногата под коленото откако го нападнала џиновска бик-ајкула на...

Родителите на исчезнатиот Мартин допатуваа од САД во Грција

0
Грчките власти ја продолжуваат потрагата по исчезнатото 28-годишно момче Мартин, на Халкидики. Денеска акцијата беше отежната поради силниот ветер. Властите велат...

11-годишен фотограф – сензација меѓу туристите во Боливија

0
11-годишно момче стана сензација меѓу туристите во Боливија. Со малку игра со перспективата, Питер Кондори прави креативни фотографии од посетителите во солените...

Тројца ученици убиени, осум ранети во пукање во училиште во САД

0
Едно 15-годишно момче во средно училиште во американската сојузна држава Мичиген уби тројца соученици и...

ТРАГЕДИЈА ВО ЗАГРЕБ: 13 годишно дете испило енергетски пијалак, па додека...

0
Тринаесетгодишно момче од Загреб починало на Клиничкиот центар во хрватската престолнина откако, како што пренесуваат хрватските медиуми, испило поголема количина енергетски пијалок. ...