таг: момент

Бугарско МВР за Алсат: Немаме податоци дека Палевски е во Бугарија

0
До овој момент нема податоци дека Љупчо Палевски се наоѓа на територијата на...

Неверојатна глетка на ноќното небо: Кога ќе се судрат молњи и...

0
реклама Неверојатниот момент кога гром удира во еруптивен вулкан во Гватемала е снимен на камера,...

САД ги повикаа Американците да го напуштат Судан во рок од...

0
Состојбата во Судан може да се влоши во секој момент и Американците би...

ВИДЕО: Лејди Гага настапи без шминка

0
реклама Откако во последен момент беше потврдено дека Лејди Гага ќе настапи на Оскарите,...

Различни верувања и обичаи насекаде низ светот за Новата година да...

0
Новогодишната вечер е момент кога посакуваме уште поубави 365 дена на сите блиски. Но, секоја земја има различни обичаи и верувања со кои...

Пендаровски: КФОР ја држи под контрола ситуацијата на северот на Косово

0
Сите проценки на НАТО во овој момент се дека КФОР може и во случај на...

Првиот круг без црвен картон и со просек од 2.6 гола

0
Првото коло на Светското првенство во Катар заврши и еден момент посебно го одбележа, настрана двете чуда...

Папата нема намера да се пензионира во брзо време

0
Папата Франциско во овој момент не размислува за можно пензионирање, тоа не е опција, барем во догледна иднина, потврдил висок извор...

Ковидот се враќа на голема врата, но засега не се планира...

0
Во овој момент немаме никаков значаен притисок врз здравствениот систем. Иако бројот на случаи со Ковид-19 рапидно расте, до болница стигнуваат малку луѓе...

Еве зошто да не треба да ги плакнете садовите пред да...

0
Има ли полош момент од тоа кога ќе ги извадите садовите од машината после миење, а таа сепак е валкана? Тоа се...