таг: моментов

Во тек е брутален напад на Русите врз важен град во...

0
Градот Вовчанск во областа Харкив во моментов е под интензивни воздушни напади на руските воздухопловни сили, соопшти регионалниот шеф на воената администрација Олех...

ВО ЖИВО Целосно затемнување на месечината, денот станува ноќ

0
Во моментов се случува целосно затемнување на Сонцето кое е многу редок феномен. Многумина имаат среќа да ги посведочат еднаш...

Чешкиот претседател Павел: Русија и нуди на Украина диктати, а не...

0
Претседателот на Чешката Република, Петр Павел оцени дека во моментов не е возможно да се преговара за мир во Украина бидејќи Русија се...

Во Србија 36 потврдени случаи на мали сипаници, најмногу во Белград...

0
Во Србија во моментов има 36 потврдени случаи на морбили, а најголем број заболени има на територијата на Белград, како и регистрирани 962...

Триесет и седум странски компании подготвени да придонесат за деминирање на...

0
Во моментов, 37 компании изразија подготвеност да се вклучат во напорите за чистење мини низ Украина. Ова беше објавено за време на...

Еве која крвна група е „најслатка“ за комарците

0
Во моментов има наезда на комарци  поради големите врнежи и високите водостои на реките, заедно со зголемените температури. Истражувањата покажаа дека оние...

Ивановски, во полуфиналето на фјучерс-турнирот во Скопје

0
Најдобриот македонски тенисер во моментов, Калин Ивановски, се пласира во полуфиналето на фјучерс-турнирот во Скопје,...

Д-р Мехмедовиќ апелира: Децата да се вакцинираат против морбили, задолжително е

0
Во моментов состојбата со респираторните болести што циркулираат периодов е стабилна информираше денеска портпаролот на Комисијата за заразни болести, д-р Злате Мехмедовиќ по...

ЕУ го одложува текстот за визната либерализација поради ситуацијата во северно...

0
Чешка, која во моментов претседава со Европската унија (ЕУ), одлучи да го одложи усвојувањето на...

Далеку сме од мир во Украина, оцени Гутереш по разговорот со...

0
Изгледите за мир во Украина во моментов се минимални, оцени генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, по телефонскиот разговор со рускиот...