таг: мозочен

Асанж доживеал мозочен удар, тврди неговата вереница

0
Основачот на Викиликс Џулијан Асанж доживеа благ мозочен удар во затвор во Велика Британија, што...

ВИДЕО: 102 годишна прилепчанка оздраве од коронавирус

0
Иако минатата година имаше мозочен удар 102 годишната Руке Дервишај која е родена во Прилеп во март 1918 година оздраве од коронавирусот...