таг: можна

Израел тврди дека ја понудил секоја можна помош за олеснување на...

0
Израел инсистира на тврдењето дека ја „понудил секоја можна помош“ за олеснување на хуманитарната криза во Газа, одговарајќи на соопштение на Канцеларијата за...

Дневен хороскоп за понеделник (22.05.2023)

0
реклама Овен Можна е можност за дополнителна работа која во моментов не ви е...

11-годишно момче има поголемо IQ од Стивен Хокинг и Алберт Ајнштајн

0
Мал гениј постигна највисока можна оценка на тестот за интелигенција на Менса, претекнувајќи ги Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг. Јусуф Шах (11)...

Русија и Иран подготвуваат размена на борбени авиони?

0
Веста за можна испорака на ирански беспилотни летала во Русија ја соопштил советникот за национална безбедност на Белата куќа,...

АП: Путин испраќа разузнавач на Балканот

0
Сите очи се насочени кон Украина и можна руска инвазија на таа земја, а рускиот...

Зошто инфекцијата со омикрон е поблага од делта сојот, објаснуваат научници...

0
Научниците идентификуваа можна причина зошто инфекцијата со омикрон е поблага од другите варијанти на коронавирус. Истражувањата покажаа дека омикронот е почувствителен на...

Бонучи за можната пресметка со Португалија во баражот за СП: Роналдо...

0
Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи зборуваше за можна средба меѓу репрезентациите на Италија и Португалија во баражот за Светското првенство во 2022 година....

ЕУ размислува за нови санкции против Русија

0
Европската унија разговара со САД и Велика Британија за можна нова рунда економски санкции против Русија, но денеска нема да бидат...

Доколку Португалија не се пласира на СП 2022, Фернандо Сантош си...

0
Фернандо Сантош проговори за можна оставка од селекторската функција на португалската репрезентација, која ќе игра во баражот за пласман на Светското првенство 2022...

Русија и САД ќе си разменат затвореници

0
Русија е отворена за можна размена на затвореници со САД, изјави рускиот претседател Владимир Путин во пресрет на неговата средба со неговиот американски...