таг: може

Зеленски: НАТО може да ја гарантира безбедноста за сите свои членки...

0
Целосна сила и загарантирана безбедност за сите членки на НАТО може да се обезбеди само со Украина во Алијансата, истакна претседателот Володимир Зеленски...

Милијардерот Трамп можеби веќе и не е милијардер, не успеа да...

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп не може да најде приватна компанија за да ги гарантира 464 милиони долари што му беше наредено да...

Три хороскопски знаци на кои ќе им се случи најголема промена...

0
Три хороскопски знаци може да очекуваат возбудлива пролет 2024… Дали сте меѓу нив? Финансиска добивка, унапредување на работа и подобрување на многу...

Уставниот суд на Хрватска одлучи, Милановиќ не може да се кандидира...

0
Хрватскиот Уставен суд одлучи Зоран Милановиќ дека не може да биде на списокот...

Пенс му сврте грб на Трамп: Не можам со чиста совест...

0
Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс изјави дека „не може со чиста совест“ да го поддржи поранешниот шеф Доналд Трамп во изборната трка, но...

Дали навистина треба да изгубите тежина?

0
Мерењето може да изгледа застрашувачки и многу поединци може да се чувствуваат непријатно кога размислуваат за својата тежина. Сепак, од клучно значење е...

Сијарто: Унгарија не може да му даде поддршка на Руте за...

0
Унгарија „сигурно не може да ја поддржи“ кандидатурата на холандскиот премиер Марк Руте да стане генерален секретар на НАТО, изјави денеска унгарскиот министер...

Недостаток на железо во крвата доведува до многу здравствени проблеми

0
Недостатокот на железо може да доведе до разни здравствени проблеми, пишува „Н1“. Иако е важен за нашиот организам, недостатокот на железо е најчестиот...

Икањето може да биде знак за сериозни здравствени проблеми

0
Икањето понекогаш може да биде многу неугодно и напорно, но најчесто трае по неколку минути. Но се случува некој да ика и неколку...

Како да исчистите телевизор: Избегнувајте чистење со хартија, а крпата да...

0
Прашината лесно може да се акумулира на екранот, но и околу други важни делови од телевизорот, иако можеби нема да ја забележите кога...