таг: млеко–

Конечно вистинската причина зошто не можете да ослабнете

0
Кафето со млеко, шеќер и сокови ги нема на оваа листа! Ако сте на диета, има ограничен број на пијалоци што можете...

Козјо млеко – непроценлив лек од природата

0
Козјото млеко поради бројните лековити својства се класифицира во најздравите намирници на светот. Со години, освен во исхраната, се користи и како лек...

4 НАПИТОЦИ ПРОТИВ НЕСОНИЦА, ЗА СЛАБЕЕЊЕ И ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТ: Испијте...

0
Познато е дека шолја топло млеко ни помага полесно да заспиеме, но има и поздрави опции за борба против несоницата. Ви носиме рецепти...

Пијалакот направен за војниците на Наполеон денес е одлична слаткарска состојка

0
Историјата на слаткото кондензирано млеко е многу интересна и воопшто не е поврзана со некоја кулинарска цел. Наводно прв пат е...

Желирано млеко со овошје

0
СОСТОЈКИ – 1 л свежо млеко– 200 мл слатка павлака– 1 шолја шеќер– 600 г овошје по избор– 1 кесичка...