таг: Мишел

Лидерите на ЕУ се договорија за рамка за справување со енергетската...

0
И покрај оптимистичкиот тон на претседателите на Европскиот совет, Шарл Мишел и на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, лидерите на...

Северна Ирска: планот на Лондон за измена на трговскиот договор со...

0
Премиерот на Северна Ирска Мишел Мартин изјави дека планот на британската влада за измена на...

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел во посета на Киев

0
Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска пристигна во ненадејна посета на Киев. Тој е...

Мишел:„Порано или подоцна“ ЕУ ќе мора да воведе енергетски санкции против...

0
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел денеска изјави дека Европската унија ќе треба да воведе...

ЕУ најави трет пакет санкции за Русија

0
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел потврди дека Европската унија подготвува нов пакет санкции кон...

Мишел ќе свика специјален самит на ЕУ во случај Русија да...

0
Претседателот на Советот на ЕУ, Шарл Мишел, планира веднаш да свика специјален самит на европските...

Медиумите го нарекоа чудовиште: Почина еден од најозогласените сериски убијци

0
Мишел Фурние, осуден француски масовен убиец, починал во затворска болница. Фурние кого француските медиуми го прогласија за чудовиште од Арден, е осуден...

Мишел, Меркел и Макрон ги повикаа САД да дозволат извоз на...

0
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон, од самитот на ЕУ во Порто, Португалија, испратија...

Лидерите на ЕУ на разговори со Ердоган

0
Претседателите на Европскиот совет и на Европската комисија Шарл Мишел и Урсула фон дер Лајен денеска во...

Комичарот Пит Дејвидсон мета на опседната обожавателка: Влегла во неговиот дом...

0
Мишел Мутреди во петокот беше обвинета за провала, демнење и малтретирање и ѝ беше забранет контакт со актерот и тројца членови на...