таг: Митко

Почина актерот Митко Апостоловски

0
Македонскиот актер Митко Апостоловски почина на 67 годишна возраст. Веста за неговата смрт преку социјалната мрежа Фејсбук ја пренесе неговиот колега Петар...

Ако сте во Струмица и ако сте Б-негатив, донирајте за Родна...

0
Поетот Митко Гогов од Струмица кој денеска објави дека неговата мајка е хоспитализирана во струмичката болница во лоша состојба бара донација на...

На поетот Митко Гогов му е потребна помош: Мама ја носиме...

0
Поетот Митко Гогов од Струмица објави дека од синоќа неговата мајка е хоспитализирана во струмичката болница во лоша состојба. Попладнево тој сподели со...