таг: Мис

Почина 23-годишна финалистка на австралиската Мис Универзум

0
реклама Финалистот на МОДЕЛ и Мис Универзум Австралија 2022, Сиена Вир почина на 23-годишна...

На изборот за Мис Јужна Африка за првпат дозволено учеството за...

0
На натпреварот за Мис Јужна Африка за првпат е дозволено учество на трансродови лица, што претставува мала револуција која денес ја поздравија...

ФОТО: Новата Мис Универзум е Мексиканката Андреа Меза

0
Овогодинешниот избор за Мис Универзум се одржа по шеесет и деветти пат во Холивуд, Флорида, во хотелот и казиното „Семиноле Хард Рок“....

Поранешната Мис на Македонија Вера Мештеровиќ се впушта во водителските води

0
Нашата поранешна Мис на Македонија, модел, актерка и професионален модератор Вера Мештеровиќ на својот инстаграм-профил ги израдува своите обожаватели, пријатели и следбеници...