fbpx

таг: „мистериозни

Научниците загрижени: Откриле неидентификувани хемикалии кај бремени жени

0
Ново истражување открило десетици „мистериозни хемикалии“ во телата на бремени жени – научниците загрижени и збунети. Од 109 необични...