таг: Мирослав

Средба на Лајчак со преговарачите на Србија и Косово во Брисел

0
Специјалниот пратеник за дијалог меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак, во среда, на...

Лајчак и Ескобар во Приштина и Белград

0
Специјалниот претставник на Европската унија за дијалог, Мирослав Лајчак и американскиот претставник за...

Лајчак и Шоле: Итно да се спроведе договорот меѓу Белград и...

0
Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак и специјалниот советник на американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле,...

Лајчак на средби со косовските опозициски партии

0
Претставникот на Европската унија за дијалогот Косово-Србија, Мирослав Лајчак, на вториот ден од...

Почина легендарниот Мирослав Чиро Блажевиќ

0
Легендарниот фудбалски тренер Мирослав Чиро Блажевиќ почина на 88-годишна возраст по долга борба со ракот. Болеста првпат...

Лајчак: Сега е момент за решение или спорот ќе се одолговлекува...

0
Претставникот на Европската унија за дијалог меѓу Србија и Косово, Мирослав Лајчак изјави дека нивото...

Изгледа дека дојде крајот на пандемијата на ковид, смета хрватскиот биолог...

0
Познатиот хрватски молекуларен биолог Мирослав Радман кој вчера беше гостин на „РТЛ Диект“, вели дека изгледа дека омикрон е крајот на пандемијата на...

Докторот кој ја фотографираше грешната табла во поликлиниката Букурешт прераспределен на...

0
Доктор Мирослав Гроздановски, невролог во поликлиниката Букурешт, во редакцијата на „Слободен печат“ се пожали дека откако минатата недела ја фотографирал спорната табла...