fbpx

таг: Минхен

Баерн е подготвен да продолжи со францускиот дефанзивец

0
Баерн Минхен е подготвен да ја продолжи соработката со францускиот дефанзивец, Лукас Ернандез. Фудбалерот бележи добри настапи...

Директорот на Баерн уверува дека ѕвездата на тимот нема да си...

0
Баерн Минхен има многу добра сезона и во Лигата на шампионите и во Бундес лигата. Во Европа...

Cудот во Минхен: Боатенг треба да плати 1,2 милиони евра

0
Cудот во Минхен го осуди германскиот фудбалер Џером Боатенг на парична казна од 1,2 милиони евра поради...

Баерн подобар од Викторија Плзен

0
Баерн Минхен ја победи Викторија Плзен во Лигата на шампионите со 5-0 и постави нов рекорд. Баварскиот...

Ѕвездите на Баерн Минхен креваат бунт против тренерот

0
Баерн Минхен го има еден од најлошите почетоци на нова сезона во поновата историја на клубот. Германскиот...

Садио Мане е најплатениот фудбалер на Баерн Минхен

0
Садио Мане е најплатениот фудбалер на Баерн Минхен, открија германските медиуми. Сенегалецот, кој летово пристигна од Ливерпул...

На Де Лихт му беа потребни само две минути за да...

0
Најскапото засилување на Баерн Минхен во летниот преоден рок, Матијс де Лихт во својот прв натпревар успеа...

Барселона официјално го потврди трансферот и објави детали од договорот со...

0
Барселона и Баерн Минхен пред неколку денови објавија дека во основа си подале рака за трансферот на...

Челзи тргнува по ѕвездата на Баерн Минхен

0
Челзи во наредните денови ќе испрати понуда до Баерн Минхен за крилниот напаѓач Серж Гнабри, пренесуваат медиумите...

Вирусот од Африка галопира во светот: Мајмунските сипаници потврдени во 12...

0
Откако во Минхен во петокот беше пријавен првиот случај на мајмунски сипаници во Германија, во саботата и во Берлин беа потврдени два случаи....