таг: министер

Шојгу во посета на руските војници во Украина по кризата со...

0
Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ги посети руските трупи вклучени...

Полска доби нацрт-регулатива од ЕУ за продолжување на забраната за увоз...

0
Полскиот министер за земјоделство Роберт Телус вели дека добил нацрт-регулатива од Европската комисија...

Стотици албански државјани се депортирани од Велика Британија

0
Британскиот министер за емиграција Роберт Џенрик изјави дека стотици албански државјани кои илегално пристигнале во Британија се депортирани во Албанија. Тој...

Спасовски: Решението на односите меѓу Косово и Србија е од пресудно...

0
Македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека позитивниот исход...

Лавров отпатува во САД, летот онлајн го следеле три милиони луѓе

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров отпатува во САД, а неговиот лет онлајн преку „Флај трејд“ го следеле три милиони...

Лекарите во Британија штрајкуваат за повисоки плати

0
Британскиот министер за здравство Стив Баркли изјави дека четиридневниот штрајк на...

Германските терминали за ЛНГ ќе бидат оперативни на крајот на годината

0
Германскиот министер за економија Роберт Хабек денеска изјави дека првите два привремени терминали за ЛНГ во земјата, кои треба да...

Лавров во посета на Турција

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров од вчера престојува во посета на Турција и...

Лавров: Русија нема да направи ништо што може да ги наруши...

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека „ситуацијата со посетата на Србија е незамислива“. Тој на денешната прес-конференција потенцира...

Кулеба: Русија се обидува да го уценува светот

0
Украинскиот министер за надворешни работи Дмитри Кулеба ја обвини Русија дека се обидува да го...