таг: министерска

Средба на министрите за одбрана на НАТО во Брисел

0
Денеска и утре во Брисел ќе се одржи дводневна министерска средба на НАТО. Средбата ќе започне претпладнево со состанок на...

Од денеска задолжителен негативен тест за влез во Грција

0
Во шест часот утрово стапи во сила новата министерска одлука во Грција, според која, за влез во земјата задолжителен е негативен...

Балкански Либерали за нон-пејперот: Ковид-кризата во регионот и ЕУ плодна почва...

0
Поранешната министерска за надворешни работи на Хрватска, Весна Пусиќ, заедно со поранешниот министер за одбрана на Словенија, Роман Јакиќ и поранешниот македонски...