таг: Минесота

Ентони Едвардс, е обвинет за напад од трет степен

0
Кошаркарот на Минесота, Ентони Едвардс е последниот во низата НБА ѕвезди кои се најдоа во...

ЛА Лејкерс и Атланта Хокс си обезбедија место во плеј-офот

0
Лејкерси во трилер натпревар ја победија Минесота, додека Атланта успеа да го изненади Мајами. Лејкерси успеаја да ја совладаат Минесота иако губеа во...

Трејд: Вестбрук во Јута, Kонли се враќа во Лејкерси

0
ЛА Лејкерс, Минесота Тимбервулфс и Јута Џез го договорија најголемиот трејд оваа зима во НБА лигата. Најголема ѕвезда во овој трејд е Расел...

Петмина исклучени на мечот Минесота-Орландо

0
Жестока тепачка на натпреварот во Минеаполис, помеѓу Минесота Тимбервулфс и Орландо Меџик ја обележа ноќта во НБА...

Обвинителството бара 30 години затвор за Дерек Шовин, полицаецот осуден за...

0
Државното обвинителство во Минесота побара 30-годишна затворска казна за поранешниот полицаец Дерек Шовин, кој беше осуден во април за убиството на Џорџ Флојд...

НБА кошаркарот на кој му починаа седум члена на семејстово од...

0
Центарот на Минесота тимбервулфс, Карл Ентони Таунс е позитивен на коронавирус. Таунс веќе се наоѓа во изолација во која ќе...