таг: Минеаполис

Петмина исклучени на мечот Минесота-Орландо

0
Жестока тепачка на натпреварот во Минеаполис, помеѓу Минесота Тимбервулфс и Орландо Меџик ја обележа ноќта во НБА...

Со минута молк одбележана годишнината од убиството на Џорџ Флојд

0
Во американскиот град Минеаполис денеска со едноминитен молк беше одбележана годишнината од убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој беше убиен од полицаецот Дерек...

Американска конгресменка за смртта на таткото од ковид го обвинува Трамп

0
 Американската конгресменка од Минеаполис, Илхан Омар, (38) побара отворање истрага против американскиот претседател Доналд Трамп за „криминално занемарување на лекувањето на нејзиниот...