таг: минатата

Амнести Интернешенел: Одговорот на Западот кон Украина открива „двојни стандарди“

0
Глобалниот бес поради руската инвазија на Украина минатата година само ги...

Во однос на почетокот на годината, цените на нафтата и натаму...

0
Цените на нафтата, на светските пазари, пораснаа минатата недела благодарение на надежите на трговците дека кинеската побарувачка ќе се зголеми бидејќи...

Речиси милион барања за азил примила ЕУ минатата година

0
Минатата година во ЕУ се примени околу 966.000 барања за меѓународна заштита, што е зголемување од 50 отсто во однос на...

Австралиските власти ја пронајдоа изгубената радиоактивна капсула

0
Австралиските власти денеска ја пронајдоа радиоактивната капсула што минатата недела при транспорт беше загубена во Западна Австралија, соопшти државниот министер за...

(ВИДЕО) Како се создаваат „ледените палачинки“? Необичен и редок феномен забележан...

0
Откако минатата недела во Велика Британија температурата на воздухот драстично се намали, на површината на...

Киев: Пронајдени докази за воени злосторства во Херсон

0
Украинскиот претседател Зеленски, го посети градот Херсон, кој минатата недела беше ослободен од руската окупација. Тој разговараше со војниците собрани во...

Алкараз и Надал нема да играат во Дејвис купот

0
Алкараз, тенисерот број еден во светот на АТП листата, минатата недела во четвртфиналето на Мастерсот 1000 во...

Голем пад на светските берзи

0
На светските берзи цените на акциите драстично паднаа минатата недела бидејќи инвеститорите не се склони кон поризични инвестиции поради високата инфлација,...

Шегите на Џон Оливер за кралицата забранети во Велика Британија

0
Шегите направени минатата недела „Вечер со Џон Оливер“ за кралицата Елизабета Втора по нејзината смрт, беа исечени од прикажувањето во Велика Британија. ...

Зголемени цените на нафтата поради можно намалување на производството од ОПЕК

0
Цените на нафтата на светските берзи пораснаа минатата недела бидејќи ОПЕК може да го намали...