таг: милијардер

Илон Маск најави целосно префрлување на X.com

0
Американскиот милијардер Илон Маск во петокот на својата социјална мрежа „Х“ (Х), до неодамна наречена „Твитер“ (Твитер) објави дека „сега се активирани сите...

Трамп, во потрага по пари за кампањата, се сретна со Илон...

0
Доналд Трамп се сретна со контроверзниот милијардер Илон Маск во неделата во Палм Бич, Флорида, заедно со неколку други републикански донатори со големи...

Борбата меѓу Маск и Зукерберг сепак нема да се одржи во...

0
реклама Технолошкиот милијардер Илон Маск, кој бара важно историско место за борба против другиот „џин“...

Половина милион евра за победа во финалето на Светското клупско првенство

0
Саудискиот милијардер, принцот Ал Валид бин Талал Ал Сауд, одлучи да ги награди фудбалерите на Ал-Хилал со...

Втор круг претседателски избори во Чешка: Павел против Бабиш

0
Пензионираниот армиски генерал, Петр Павел, го предизвикува популистичкиот милијардер Андреј Бабиш во вториот круг од...

Маск ја укина политиката на Твитер за борба против дезинформации за...

0
Компанијата Твитер, која е под раководство на контроверзниот милијардер Илон Маск, прекина да ја спроведува...

Дали Илон Маск подготвува сопствена социјална мрежа?

0
Илон Маск, американскиот милијардер и сопственик на „Tesla“ и „Spacex“, ја скокотка фантазијата на своите следбеници одговарајќи на прашањето дали планира да основа...

Маск се откажа од купување на Твитер

0
Американскиот милијардер и основач на Тесла и на Спејс Икс, Илон Маск соопшти дека се повлекува од договорот за купување на Твитер. ...

Кој ќе стане првиот билионер во светот?

0
Кога беше објавен првиот милијардер во 1916 година, оваа колосална бројка сигурно изгледаше понеостварлива отколку денес. Меѓутоа, 83 години подоцна, титулата прв...

Илон Маск „на исто мислење“ со ЕУ по однос европската регулатива...

0
Американскиот милијардер Илон Маск во понеделникот го уверил европскиот комесар за внатрешен пазар Тиери Бретон дека има намера да ја почитува регулативата на...