таг: Милитантите

Ердоган: Турција ќе ги нападне курдските милитанти со тенкови и војници

0
Турција наскоро ќе ги нападне милитантите со тенкови и војници, изјави синоќа турскиот претседател Реџеп...

Нов напад на „Боко Харам“ во Нигерија: Убиени најмалку седум лица

0
Милитантите од исламистичката група „Боко Харам“ упаднаа во селото Пами, ја запалија црквата, го киднапираа свештеникот и убија најмалку седум луѓе,...