таг: милион

Борел потврди: ЕУ ќе испорача 500.000 гранати на Украина...

0
Европската унија ќе испорача 500.000 од ветените 1 милион артилериски гранати на Украина и има за цел да ја испорача и вкупната сума...

Половина милион луѓе протестираа против екстремната десница во Германија

0
Околу половина милион луѓе демонстрираа против десничарскиот екстремизам низ цела Германија во текот на изминатиот викенд, покажуваат прелиминарните податоци на тамошното Министерство за...

Украина планира да произведе еден милион дронови што пренесуваат слика во...

0
Украина планира да произведе еден милион беспилотни летала што пренесуваат слика во живо (дронови со поглед на прво лице (FPV) следната година, изјави...

Повеќе од половина милион луѓе во ЕУ починаа од загаден воздух

0
Повеќе од половина милион луѓе во ЕУ починале од загаден воздух во 2021 година, покажуваат податоците на Европската агенција за животна средина, а...

Британија ќе ги поттикне пушачите да ги заменат цигарите со алтернативни...

0
Дури милион пушачи ќе бидат поттикнати да ги заменат цигарите со алтернативни електронски уреди, додека на бремените жени ќе им бидат понудени финансиски...

(ВИДЕО) Замрзнат дожд ја парализираше Канада

0
Две лица загинаа, а повеќе од еден милион останаа без струја во Канада, откако ледена бура погоди две од најнаселените провинции...

Јапонија ги засилува стимулациите: Иселете се од главниот град и ќе...

0
Јапонската Влада нуди милион јени (7.500 долари) по дете на семејствата што ќе...

Ердоган: Од 2016 од Турција во Сирија се вратиле над 500.000...

0
Над половина милион од вкупно 3,7 милиони Сиријци, кои се привремено прифатени од Турција, од 2016 година досега се вратени...

Еден милион жители изолирани во земјата каде што започна KОВИД-19

0
Кинескиот град Вухан изолира речиси милион луѓе откако пријави четири асимптоматски случаи на коронавирус. ...

Околу еден милион Украинци ја напуштија својата земја

0
Најмалку еден милион луѓе ја напуштија Украина во седум дена од руската окупација, соопшти агенцијата за бегалци на ОН, која го...