таг: Милеј

Аргентинскиот претседател Милеј: Аргентина одлучи да се врати на страната на...

0
Аргентинскиот претседател Хавиер Милеј денеска беше домаќин на американскиот државен секретар Ентони Блинкен, највисокиот американски функционер што ја посети Аргентина откако новоизбраниот претседател...