таг: Милано

Интер комплетираше уште еден трансфер

0
Клубот од Милано го договори трансферот на германскиот стопер Јан Бисек. Европскиот вицешампион ја активираше...

(ВИДЕО) Силна експлозија во Милано, автомобили во пламен, има повредени

0
Силна експлозија го погоди центарот на италијанскиот град Милано, објави новинскиот канал „Скај ТГ 24“. Најмалку пет автомобили и четири...

Џанан Муса го водеше Реал во победата против Олимпија Милано

0
Кошаркарите на Реал Мадрид ја совладаа Олимпија Милано со 91-87, во рамките на 29. коло...

ВИДЕО: Лукаку веќе е во Милано за да потпише со Интер

0
Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку пристигна во Милано во средата рано наутро за да ги помине медицинските прегледи...

Одложен уште еден натпревар во кошаркарската Евролига поради коронавирус

0
Натпреварот од 18. коло во кошаркарската Евролига меѓу Милано и Алба е одложен поради неколку случаи на коронавирус во редовите на италијанскиот тим,...

Ериксен пристигна во Милан на раскин на договорот со Интер

0
Кристијан Ериксен вчера дошол во Милано, каде што денеска ќе ги комплетира сите документи околу раскинот на договорот со Интер. Ериксен на ЕВРО...

Миланското дерби заврши без победник

0
Дербито на Милано заврши без победник 1-1. Интер поведе во 11. минута преку Чалханоглу од пенал кој погоди за 0-1, но водството кратко...

Крадецот ја призна вина за „милионските кражби“ во домовите на Еклстоун...

0
Југослав Јовановиќ (24), од Милано, Италија, призна дека учествувал во кражбата на пари и накит, во вкупна вредност од 26 милиони фунти, од...

ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА: Писмо со три куршуми испратено до папата

0
Полицијата во Милано истражува кој испратил писмо со три куршуми до папата Франциск, соопштија денеска италијанските карабинери. Сомнителното писмо вработените го пресретнаа...

Бобан го доби спорот против Милан, ќе добие 5,3 милиони евра...

0
Судот во Милано донесе одлука дека Милан му должи на Звонимир Бобан 5,3 милиони евра отштета за отказот во март. ...