таг: микробиолог

Германски микробиолог: Ковид-19 станува вистински респираторен вирус, тоа не прави среќни

0
Епидемиологот и микробиолог од универзитетската болница во Бон, Маријо Парчина во разговор за Хрватската радио телевизија (ХРТ) ја коментираше ситуацијата со пандемијата и...

Д-р Пановски: На отворање на Ист Гејт целото раководоство влегоа без...

0
Познатиот доктор микробиолог Никола Пановски констатира дека здравствените власти како стручњаци не множат со нула, а резултати го покажуваат тоа. ...

Која вакцина е најотпорна на мутациите на коронавирусот?

0
Миланко Шеклер, српскиот виролог и микробиолог од Ветеринарниот институт во Краљево, вели дека кинеската вакцина против коронавирус побавно создава имунитет, но дека според...